3 500 Lekë


Përshkrimi

KREM ANTI RRUDHË ME SPF 30

Sasia 50 ml

BIO PRO DAY - Krem fytyre kundër rrudhave me mbrojtje të lartë nga dielli dhe stresi oksidativ. 

Faktori mbrojtës spf 30

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

Nuk ka me gjendje

Referenca: 55874

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

- 1200 L
SHITUR
2 600 Lekë
3 800 Lekë
Nuk ka me gjendje
- 1000 L
SHITUR
2 800 Lekë
3 800 Lekë
Nuk ka me gjendje
2 600 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
- 0 L
3 300 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 0 L
3 000 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
3 400 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 0 L
SHITUR
3 000 Lekë
Nuk ka me gjendje
3 000 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 0 L
SHITUR
2 600 Lekë
Nuk ka me gjendje
1 190 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm

Përshkrimi

Krem fytyre kundër rrudhave dhe njollave me SPF 30, mbrojtja perfekte nga dielli dhe stresi oksidativ! Falë filtrave mineralë të gjeneratës së fundit dhe një përzierje të çmuar të bimëve, ky krem ​​ka një strukturë të butë dhe të padukshme që ofron mbrojtje të lartë nga rrezet UVA dhe UVB, dhe mbron lëkurën nga stresi oksidativ.

Përmban acid hialuronik me një peshë shumë të ulët molekulare për t’i dhënë ton dhe hidratim lëkurës, polisakaride natyrale për të stimuluar prodhimin e kolagjenit, ujë boronice dhe Vitaminës E për një veprim të jashtëzakonshëm antioksidativ dhe Bisabolol për të rritur efektin e tij qetësues.

Parandalon formimin e njollave të diellit.

Testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme.

100% filtra minerale jo-NANO.

Siguria, përparësia jonë.

Ky krem ka kaluar dhe këto teste:

- PATCH TEST (testi dermatologjik mbi vullnetarët)

- TESTI I SFIDES (testi i vetë-ruajtjes së produktit)

Analiza specifike për të siguruar mbrojtjen nga dielli.

- Përcaktimi i faktorit mbrojtës ndaj diellit SPF (kryesisht mbrojtja UVB): aplikimi i metodës Ndërkombëtare të Testit të Mbrojtjes nga Dielli

- Test për verifikimin e mbrojtjes UVA: marrë me një metodë in vitro sipas udhëzimeve të COLIPA.

  • Testi kritik i pajtueshmërisë së gjatësisë së valës: merret duke zbatuar metodën kritike të testit të gjatësisë së valës.

Efektet e përbërësve:

  • Acid hialuronik rigjenerues, anti-rrudhë
  • Luledielli riparues, ristrukturues
  • Bisabolol qetësues, relaksues
  • vitaminës E antioksidativ
  • Ujë boronice, gjallërues
  • Xhel Aloe qetësues, freskues

Përbërja:

Ujë, Zinc Oxide, Vaccinium Myrtillus Fruit Water*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, C13-15 Alkane, Caprylic/Capric Trygliceride, Propanediol, Glycerin, Cocos Nucifera Oil*, Cetearyl Glucoside, Helianthus Annuus Seed Oil*, Titanium Dioxide, Polyhydroxystearic Acid, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Lauroyl Lysine, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Silica, Pullulan, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Lecithin, Citric Acid, Lactic Acid, Phenethyl Alcohol, Undecyl Alcohol

(* nga bujqësia organike).

Përdorimi:

I përsosur si një krem ​​dite, për t’u përdorur në përditshmëri dhe sa herë që lind nevoja të mbroni lëkurën nga stresi mjedisor dhe nga dielli. I shkëlqyer si krem bazë përpara make up dhe veçanërisht i rekomandueshëm për ata me lëkurë të ndjeshme.

Produktet që keni parë

Reviews (0)