1 200 Lekë


Përshkrimi

Sasia 150 gr

Magnezi ndihmon në funksionin e muskujve.

375 mg magnez për dozë

  • Citrat magnezi për një përthithje më të mirë
  • Ndihmon në funksionimin normal të muskujve
  • Ndihmon në funksionin normal psiqik
  • Ndihmon për kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm
Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 50504

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

29 produkte te tjere ne te njejten kategori:

- 210 L
590 Lekë
800 Lekë
I disponueshëm
- 160 L
490 Lekë
650 Lekë
I disponueshëm
- 260 L
790 Lekë
1 050 Lekë
I disponueshëm
- 60 L
590 Lekë
650 Lekë
Shitur (1)
4 ne stok
- 110 L
790 Lekë
900 Lekë
I disponueshëm
- 100 L
600 Lekë
700 Lekë
I disponueshëm
- 100 L
600 Lekë
700 Lekë
I disponueshëm
- 110 L
790 Lekë
900 Lekë
I disponueshëm
- 200 L
790 Lekë
990 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
I disponueshëm
2 500 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
4 800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
950 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 700 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
- 0 L
SHITUR
1 900 Lekë
Shitur (3)
Nuk ka me gjendje
2 400 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm

Përshkrimi

PËRSHKRIMI

Magnezi është një mineral mjaft i rëndësishëm për funsksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskujt e zemrës. Mungesa e magnezit sjell lodhje, mungesë energjie, përgëndrimi dhe shqetësime muskulore, veçanërisht lodhje dhe ngërçe të muskujve.

Dhimbja e kokës është gjithashtu një pasojë e mungesës së magnezit.

Një i rritur ka nevojë për rreth 300-400 mg magnez në ditë për një funksionim normal të sistemit nervor dhe muskulor. Personat me aktivitet të lartë fizik kanë nevojë për një sasi më të madhe ditore.

Citrati i magnezit është një formë e magnezit, që e bën lehtësisht të përthithshëm nga organizmi.

Rekomandohet:

  • Personat që merren me sport
  • Personat me mungese magnezi
  • Personat që kanë dhimbje apo ngërçe të vazhdueshme muskulore.

EFEKTET

 

Magnezi luan një rol të rëndësishëm në shumë funksione kryesore të organizmit. Më të zakonshmet, janë të lidhura me funksionin e muskujve. Rekomandohet veçanërisht për personat që janë fizikisht aktivë.

Magnezi ndihmon në mirëqënien e kockave dhe dhëmbëve.

Parandalon lodhjen dhe kontribuon në funksionet normale psiko-fizike. Rekomandohet për personat me ngarkesë të lartë mendore

PËRBËRËSIT

Citrat magnezi, maltodextrin, erythritol, shije natyrale portokalli (2,5 %), shije natyrale limoni (2,5 %), fibra bambuje, glukozite të stevias

PËRDORIMI

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur. Me 5 gram pluhur, ju konsumoni 375 mg magnez, sasi e mjaftueshme për të plotësuar nevojën ditore.

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.

Mbajeni larg nga fëmijët!

Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Produktet që keni parë

Reviews (0)