2 100 Lekë
3 000 Lekë
Kurseni 900 Lekë


Përshkrimi

Suplementi ushqimor qe siguron shendetin e trurit tuaj

  • Ndihmon ne ruajtjen e memorjes
  • Perdoret nga moshat e reja dhe te moshuara
  • Parandalon lodhjen gjate punes
  • Me vitamina per sistemin nervor
Lexo përshkrimin e plotë

I ri

I disponueshem

Referenca: 62460

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

800 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
2 990 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
2 790 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
2 500 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
4 800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 400 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
950 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 700 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
- 0 L
1 900 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
2 400 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
2 000 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm

Përshkrimi

Formula e cajit Ok! Memory per rritjen e perqendrimit apo permiresimin e kujteses

Truri eshte “kompiuteri” i trupit tone. Se bashku me sistemin nervor,

truri eshte pergjegjes per menaxhimin e te gjitha proceseve ne trupin tone dhe,

per me teper, vepron si nje lloj hard drive qe ruan nje sasi te madhe informacioni.

A jeni gati ta azhornoni “kompjuterin tuaj” biologjik ne versionin me te fuqishem?

Ok! Memory me formulen Cognivia eshte provuar klinikisht qe permireson memorjen

dhe funksionet konjitive (njohese)!

Ok! Memory rekomandohet te perdoret:

      • Per moshen e re qe ka nevoje per ndihme me mesimet dhe studimet

      • Per njerez me ritem te larte te jetes te cilet jane kane ngarkese te madhe si ne shtepi ashtu edhe ne pune

      • Per personat e moshuar qe verejne nje renie te performances njohese dhe kane memorje dhe perqendrim me te ulet

Si funksionon?

Vaji esencial i Sherebeles Spanjolle permireson cilesine e memorjes dhe memorjen afatgjate brenda 1 ore perdorimi, si dhe shpejtesine e memorjes dhe perqendrimin pas vetem 2.5 oresh. Gjethet e ketij varieteti sherebele kane nje efekt pozitiv ne aftesite njohese (konjitive) dhe rrisin performancen tek te moshuarit

Suplementi Guarana ndihmon ne parandalimin e lodhjes dhe stermundimit gjate punes dhe 7 vitaminat B  ne perberje kontribuojne ne funksionimin normal te sistemit nervor.

Nje perberes i rendesishem eshte edhe Kolina, e cila merret me formimin e acetilkolines, nje neurotransmetues (transmetues i impulseve nervore), qe ndikon direkt ne systemin nervor dhe funksionet e memorjes

Efektet

COGNIVIA™

Cognivia ™ eshte nje bime nootropike (permiresuese e funksioneve njohese), nje perzierje e vajit esencial te sherebeles spanjolle dhe ekstraktit te gjetheve te sherebeles. Eshte nje formule e zhvilluar posaçerisht per njerezit qe duan te permiresojne memorjen dhe perqendrimin

KOLINA

Marrja e kolines rekomandohet per memorje me te mire dhe funksione njohese, pasi kolina eshte nje pararendes i acetilkolines, nje neurotransmetues (transmetues i impulseve nervore), i cili perfshihet ne funksionet nervore dhe te memorjes

VITAMINA C

Pluhur natyror i acidit askorbik. Vitamina C eshte nje antioksidant i rendesishem qe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Eshte e nevojshme per funksionimin normal te kockave, dhembeve, kerceve, mishit te dhembeve, lekures dhe eneve te gjakut.

GUARANA

Guarana eshte nje bime popullore autoktone nga pyjet e Amazones ne Brazil. Permban guaranà, e cila eshte pothuajse identike me kafeinen, vetem se absorbohet shume me ngadale ne qarkullimin e gjakut dhe per kete arsye ka nje efekt me te gjate, me te njetrajtshem dhe me te kendshem

VITAMINA B-KOMPLEKS

Vitamina B-Kompleks eshte nje grup vitaminash qe jane te rendesishme per sistemin tone nervor. Perveç funksionit te tyre te perbashket, secila prej vitaminave B ka role te tjera te rendesishme ne trupin tone, te tilla si parandalimi i lodhjes dhe mbeshtetja e sistemit imunitar

Portokalli

Aroma natyrale e portokallit, e cila i jep pije freski dhe shije te shkelqyer. Pa sheqer te shtuar

Perberesit

Perberesit: maltodextrin, eritritol, vitamine C (acid askorbik), Cognivia ™, citrate koline, antiaderent: fibra bambuje, arome natyrale portokalli (3%), ekstrakt guarana, vitamine B-kompleks (B1, B2, B6, B12, Acid folik, acid pantotenik, niacin), glukozide te stevias

Perdorimi

Perzieni 10 g (1 luge qe ndodhet brenda kutise) ne nje gote me uje dhe pijeni

Keshilla:

Mos e tejkaloni sasine ditore te rekomanduar. Nje suplement ushqimor nuk eshte zevendesues per nje diete te ekuilibruar dhe te larmishme.

Ruhet ne nje vend te fresket dhe te thate. Mbajeni larg femijeve!

Produktet që keni parë

Reviews (0)