1 400 Lekë


Përshkrimi

Një formulë efektive e Vitaminës D3 & Vitaminës C për një sistem të fortë imunita

  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në përthithjen dhe shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit
Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 50496

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

790 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
900 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
650 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
1 050 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
2 790 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
2 500 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
4 800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 400 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
950 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 700 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
- 0 L
1 900 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
2 400 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
2 000 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm

Përshkrimi

PËRSHKRIMI

Merrni mjaftueshëm vitaminë nga dielli, e cila është thelbësore për sistemin imunitar - veçanërisht gjatë ftohjeve dhe gripit!

Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përshpejton përthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve. Me shtimin e vitaminës C, ajo veçanërisht kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit. Po sikur të mos jemi më të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit në muajt e vjeshtës dhe të dimrit? Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje të kockave dhe dhëmbëve. Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.

  • Formë e bio-disponueshme e Vitaminës D3 me 1000 IU (500% NRV) për dozë
  • 1000 mg (1250% NRV) të Vitaminës C për dozë
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Mbështet ndarjen normale

PËRBËRËSIT

Vitamina D3 + Vitamina C - shtesë ushqimore.

maltodextrin, vitaminë C (acid askorbik), eritritol, aromë natyrore limoni (3%), vitaminë D3 (kolecalciferol), anti-aderent: fibra bambuje.

PËRDORIMI

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni pas një vakti të pasur me yndyrna. Me 5 gram pluhur merrni 1000 IU vitaminë D3 dhe 1000 mg vitaminë C.

Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

VLERAT USHQYESE


Për dozë (5 g)

NRV%

Vitaminë D

25 μg, 1000 IU

500%

Vitaminë C

1000 mg

1250%

* NRV = Vlera referuese e nevojës ditore

Produktet që keni parë

Reviews (0)