800 Lekë


Përshkrimi

Këngët shqiptare të Eposit të Kreshnikëve janë cikël këngësh epike heroike legjendare. Ato radhiten ndër shtyllat më të rëndësishme artistike të kulturës shpirtërore të shqiptarëve.

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 38604

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

600 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
500 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
SHITUR
700 Lekë
Shitur (2)
Nuk ka me gjendje
1 200 Lekë
I disponueshëm
1 600 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
2 ne stok
1 200 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
4 ne stok
2 500 Lekë
I disponueshëm
2 000 Lekë
I disponueshëm
1 600 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
2 000 Lekë
I disponueshëm
1 800 Lekë
Shitur (8)
I disponueshëm

Përshkrimi

Eposi i Kreshnikëve është jehonë poetike disa shtresore e jetës së përbashkët (sh.VI-VIII), por edhe e konflikteve disa shekullore ndëretnike, e kacafytjeve dhe e përgjakjeve ilire-shqiptare me ardhësit sllavë të jugut në Iliri (Ballkan).

Këngët shqiptare të Eposit të Kreshnikëve janë cikël këngësh epike heroike legjendare. Ato radhiten ndër shtyllat më të rëndësishme artistike të kulturës shpirtërore të shqiptarëve.

Produktet që keni parë