1 000 Lekë


Përshkrimi

Miliona kopje të shitura, një bestsellër i padiskutueshëm që po ndryshon mënyrën amerikane të të jetuarit dhe të ushqyerit. Mos mbaj diet, ha çokollatë, pi verë, vrapo shumë, gëzoje jetën, - këto janë disa nga gjërat e mënyrës franceze të të qenit slim. Provoje edhe ti këtë mënyrë të të jetuari që sjell libri i Mireille Guilano

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 33861

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

700 Lekë
Shitur (6)
4 ne stok
500 Lekë
Shitur (3)
1 ne stok
1 700 Lekë
Shitur (13)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 400 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 20%
960 Lekë
1 200 Lekë
4 ne stok
700 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
600 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (18)
1 ne stok
2 000 Lekë
Shitur (9)
1 ne stok
700 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (1)
4 ne stok
1 500 Lekë
Shitur (1)
1 ne stok
700 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 100 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 20%
1 200 Lekë
1 500 Lekë
3 ne stok
1 800 Lekë
Shitur (24)
I disponueshëm
1 600 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (7)
1 ne stok
1 500 Lekë
Shitur (5)
4 ne stok
800 Lekë
Shitur (3)
1 ne stok
800 Lekë
Shitur (2)
2 ne stok

Përshkrimi

Shik, bindës, i mençur, me humor dhe fiks në kohën e duhur: libri më i mirë pa dieta, që mund t'ju ndryshojë krejtësisht mënyrën si mendoni dhe jetoni. Francezet nuk shëndoshen, edhe pse shijojnë bukën, ëmbëlsirat, verën dhe vaktet me tre pjata. Duke zbuluar sekretet e thjeshta të këtij "Paradoksi Francez" – si e shijojnë ushqimin duke qëndruar elegante dhe të shëndetshme - Mireille Guiliano na paraqet një vështrim të këndshëm e frymëzues mbi shëndetin dhe të ngrënit për kohën kur jetojmë.

Thanë për librin

"Libri i përsosur... Një plan për të ndërtuar një këndvështrim të shëndetshëm ndaj ushqimit dhe stërvitjes."

San Francisco Chronicle

"Një libër elegant, si për ato që mbajnë dietë, ashtu edhe për ato që duan të jetojnë shëndetshëm."

Marie Claire

"Është e vështirë të mos gëzoheni nga një libër (për ruajtjen e peshës) që lartëson çokollatën dhe bukën dhe mbështet mençuri të tilla si "Të jetoni pa makarona? Zhdukeni këtë mendim!"

The Washington Post

"Gjithçka për kënaqësinë, jo ndëshkimin."

Elle

"Elegant dhe frymëzues... një meditim shik rreth kuzhinës dhe kulturës franceze."

The Seattle Times

"Duket se Guiliano ka bërë një zbulim."

The New York Times Book Review

"Qershia mbi tortë në "Përse francezet nuk shëndoshen" është se nuk do të lexoni një libër të rëndomtë me dieta... Ka lidhje me mënyrën e të menduarit."

The Toronto Star

"Është njësoj si të ndjesh aromën e kruasantëve të sapo pjekur, përpara një ëmbëlsire me pak karbohidrate."

The New York Sun

"Bari çudibërës, për të cilin gratë amerikane kanë lënguar: një qasje popullore ndaj të ngrënit, që nuk kërkon periudha të gjata vetë – frenimi apo vullnet të hekurt."

Minneapolis Star Tribune

"Mos u ndjeni më në faj dhe hiqni dorë nga dietat ekstreme... hani me mend dhe kënaquni... shkrimi i Guiliano – s, ashtu si dieta e saj që përmban tre vakte të plota në ditë, bën pjesë në kënaqësitë e saj të të jetuarit."

Women's Wear Daily

"Jo vetëm i këndshëm, por gjithashtu një histori e vërtetë sjellë nga një prej zonjave më fisnike në botë."

Chef Emeril Lagasse

"Libri me dieta më i përfolur i vitit."

The Daily News

"Pjesërisht libër gatimi, pjesërisht kujtime gastronomie, "Përse francezet nuk shëndoshen" ëshë një abetare e mbushur me informacione se si të ushqeheni dhe të jetoni mirë."

House & Garden

"E trajton ushqimin nga këndvështrimi i filozofisë së kënaqësisë... Gjithçka përputhet mrekullisht."

Vogue

Reviews (0)