1 800 Lekë


Përshkrimi

Ka ende shumë gjëra që nuk i di për Amerikën, për jetën, për atë çka e ardhmja mund të të sjellë. Por njoh mirë veten time. Im atë, Fraser-i, më pati mësuar të punoj fort, të qesh shpesh dhe ta...

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

Kanë mbetur 4 ne stok

Referenca: 34729

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

500 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
540 Lekë
600 Lekë
Kurseni 10%
Shitur (14)
I disponueshëm
1 700 Lekë
Shitur (13)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 260 Lekë
1 400 Lekë
Kurseni 10%
Shitur (2)
I disponueshëm
1 080 Lekë
1 200 Lekë
Kurseni 10%
I disponueshëm
630 Lekë
700 Lekë
Kurseni 10%
I disponueshëm
540 Lekë
600 Lekë
Kurseni 10%
Shitur (3)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
900 Lekë
1 000 Lekë
Kurseni 10%
Shitur (17)
I disponueshëm
2 000 Lekë
Shitur (8)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
800 Lekë
I disponueshëm
800 Lekë
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 500 Lekë
1 ne stok
1 200 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 100 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
1 500 Lekë
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
900 Lekë
1 000 Lekë
Kurseni 10%
I disponueshëm
900 Lekë
1 000 Lekë
Kurseni 10%
Shitur (1)
I disponueshëm
1 350 Lekë
1 500 Lekë
Kurseni 10%
I disponueshëm
540 Lekë
600 Lekë
Kurseni 10%
I disponueshëm

Përshkrimi

Ka ende shumë gjëra që nuk i di për Amerikën, për jetën, për atë çka e ardhmja mund të të sjellë. Por njoh mirë veten time. Im atë, Fraser-i, më pati mësuar të punoj fort, të qesh shpesh dhe ta mbaj fjalën. Ime ëmë, Marian-a, më pati mësuar si të mendoj me kokën time dhe si ta përdor zërin tim. Së bashku, në apartamentin e tejmbushur të Anës Jugore të Çikagos, më ndihmuan të zbuloja vlerat në historinë tonë, në historinë time, në historinë më të madhe të Amerikës.

Edhe kur nuk është e bukur apo e përsosur. Edhe kur është më e vërtetë nga ç’do të doje të ishte. Historinë tënde e mbart me vete, do ta mbartësh gjithnjë me vete.

Është diçka që duhet ta zotërosh tërësisht e të mos e harrosh kurrë. – pjesë nga parathënia

 

Portreti intim dhe mresëlënës i zonjës së parë të SHBA-ve e cila ka frymëzuar botën

Kur ishte vetëm një vajzë e vogël, e gjithë bota e Michelle Robinson-it ishte e mbyllur brenda Anës Jugore të Çikagos, aty ku ajo dhe i vëllai, Craig-u, ndanin së bashku një dhomëz në apartamentin e vogël të familjes dhe luanin ekakusheka në park. Pikërisht në këtë vend, prindërit e saj, Fraser dhe Marian Robinson-i, e mësuan të fliste haptas dhe të mos kishte frikë. Por shumë shpejt jeta e çoi tepër larg, nga sallat e Princeton-it, ku mësoi për herë të parë se çfarë nënkuptonte të ishe në një dhomë e vetmja grua me ngjyrë, deri te rrokaqielli ku punoi si avokate e fuqishme tregtare dhe ku, mëngjesin e një dite vere, një student i Juridikut me emrin Barack Obama, hyri në zyrën e saj dhe ia shpartalloi të gjitha planet.

Në këtë libër, për herë të parë, Michelle Obama përshkruan fillimet e martesës, vështirësitë për të gjetur një ekuilibër mes karrierës, familjes dhe ngjitjes së vrullshme të të shoqit në politikë. Na zbulon debatet e tyre lidhur me mundësinë për të konkurruar për presidencën e Shteteve të Bashkuara dhe na rrëfen për popullaritetin që përjetuan dhe për kritikat që morën përgjatë fushatës elektorale. Me finesë, sens humori dhe një sinqeritet të pazakontë, Michelle Obama përshfaq gjithë jetën e një familjeje që, krejt befasisht, u ndodh nën dritat e projektorëve dhe përballë gjithë botës, si dhe tetë vitet më domethënëse në Shtëpinë e Bardhë, ku ajo e njohu më mirë vendin e saj, por edhe vendi i saj e njohu më mirë atë.

Becoming - Të bëhesh, na shoqëron në një udhëtim nga kuzhinat modeste të Jovas te sallat e ballos në Buckingham Palace, nëpër çaste dhimbjesh therëse dhe provash qëndrueshmërie këmbëngulëse, duke na zbuluar shpirtin e një gruaje të veçantë dhe revolucionare, e cila lufton për t’u ndjerë mirë me veten, plotësisht e zonja për të vënë gjithë forcën dhe zërin në shërbim të idealeve më të larta.

Duke rrëfyer me ndershmëri dhe kurajë, Michelle Obama na vë përpara një sfide: cilët jemi në të vërtetë dhe çfarë dëshirojmë të bëhemi?

Michelle Robinson Obama ka qenë zonja e parë e SHBA-ve nga viti 2009 deri në 2017. Pas diplomimit në universitetet Princeton dhe Harvard, filloi karrierën si avokate në Çikago, në studion Sidley&Austin, ku takoi edhe burrin e saj të ardhshëm, Barack Obama-n.

Në vijim, gjithnjë në Çikago, punoi në zyrën e kryebashkiakut, në universitet dhe spitalin e të njëjtit institucion. Ndërkaq themeloi seksionin lokal të Public Allies, një organizatë jofitimprurëse në ndihmë të formimit të të rinjve për karrierë në sektorin publik. Michelle dhe Barack jetojnë aktualisht në Washington dhe kanë dy vajza, Malia-n dhe Sasha-n.

Produktet që keni parë