1 200 Lekë


Përshkrimi

Sasia 150 gr

Kalciumi ndihmon për kocka dhe dhëmbë të shëndetshëm

  • 800 mg Kalcium për dozë
  • Kalcium citrat për një përthithje më të mirë
  • Ndihmon në funksionin e muskujve
  • Ndihmon në funksionin e nervave
  • Ndihmon në përpejtimin e metabolizmit
Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 50503

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

900 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
650 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
3 000 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
2 500 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 300 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 400 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
950 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 700 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
2 300 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm

Përshkrimi

PËRSHKRIMI

Kalciumi është një mineral shumë i rëndësishëm për të mbajtur të fortë kockat dhe dhëmbët. Pasoja më e zakonshme e mungesës së kalciumit është osteoporoza, e cila i bën të brishta kockat dhe dhëmbët. Mungesa e kalciumit shkakton dhe dhimbje muskulore, lodhje, thonj të brishtë dhe probleme me lëkurën si ekzema dhe psoriazis.

Një të rrituri i duhen mesatarisht 800 mg kalcium në ditë. Citrati i kalciumit është një formë e kalciumit e cila është lehtësisht e përthithshme nga organizmi.

Rekomandohet:

Personat me mungesë kalciumi

Personat me kocka, dhëmbë apo thonj të brishtë

Personat që kanë dhimbje muskulare

EFEKTET

Kalciumi luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e organizmit. Zakonisht, funksionet e tij janë të lidhura me kockat dhe dhëmbët. Përveç kësaj, kalciumi kontribuon në funksionimin normal të nervave dhe muskujve. Është gjithashtu një element i rëndësishëm për funksionimin normal të enzimave tretëse.

PËRBËRËSIT

Citrat kalciumi, erythritol, shije natyrale portokalli (2,5 %), shije natyrale limoni (2,5 %), fibra bambuje, glukozite të stevias.

PËRDORIMI

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë, e cila gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur. Me 5 gram pluhur merrni 800 mg kalcium

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.

Mbajeni larg nga fëmijët!

Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Produktet që keni parë

Reviews (0)