950 Lekë


Përshkrimi

Sasia 150 gr

Vitamina C është një antioksidant shumë i fuqishëm dhe kontribuon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar.

  • 1000 mg vitaminë C për dozë
  • Vitaminë C pluhur për një përthithje të shpejtë
  • Ndihmon në aktivitetin normal të sistemit nervor
  • Ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  • Mbron nga stresi oksidativ
Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 50493

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

29 produkte te tjere ne te njejten kategori:

- 210 L
590 Lekë
800 Lekë
I disponueshëm
- 160 L
490 Lekë
650 Lekë
I disponueshëm
- 260 L
790 Lekë
1 050 Lekë
I disponueshëm
- 60 L
590 Lekë
650 Lekë
Shitur (1)
4 ne stok
- 110 L
790 Lekë
900 Lekë
I disponueshëm
- 100 L
600 Lekë
700 Lekë
I disponueshëm
- 100 L
600 Lekë
700 Lekë
I disponueshëm
- 110 L
790 Lekë
900 Lekë
I disponueshëm
- 200 L
790 Lekë
990 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
I disponueshëm
- 900 L
2 100 Lekë
3 000 Lekë
I disponueshëm
2 500 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
4 800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 700 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
- 0 L
SHITUR
1 900 Lekë
Shitur (3)
Nuk ka me gjendje
2 400 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm

Përshkrimi

PËRSHKRIMI

Vitamina C është një nga vitaminat më të rëndësishme për organizmin. Ajo vepron si një antioksidant dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ. Mungesa e vitaminës C theksohet veçanërisht nga ushqimet e papërshtatshme, anoreksia, përdorimi i alkolit, problemet psiqike dhe duhanpirja.

Një të rrituri i duhen rreth 80 mg vitaminë C në ditë. Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë, që do të thotë që marrja e tepërt e kësaj vitamine nxirret lehtësisht jashtë nga organizmi.

Rekomandohet:

  • Për të gjithë personat që merren me sport dhe aktivitet fizik
  • Për të gjithë personat që duan të forcojnë sistemin imunitar
  • Për të gjithë personat që duan të rrisin nivelin e energjisë
  • Për duhanpirësit

 

EFEKTET

Vitamina C kontribuon në disa funksione të rëndësishme në trupin tonë. Është një antioksidant që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Të gjitha qelizave te trupit i nevojitet vitaminë C për të funksionuar normalisht, po ashtu, kjo vitaminë ndihmon në ndërtimin e kolagjenit, për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, indeve të buta, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Vitamina C është e rëndësishme për absorbimin normal të hekurit nga organizmi dhe mirëfunksionimin e sistemit nervor. Ka efekte të pazëvendësueshme në sistemin imunitar, si dhe mbron nga sforcimet fizike.

PËRBËRËSIT

Maltodextrin, acid askorbik, erythritol, shije natyrale limoni (5%), pluhur fibra bambuje

PËRDORIMI

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur. Me 5 gram pluhur merrni 1000 mg vitaminë C.

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.

Mbajeni larg nga fëmijët!

Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

 

Produktet që keni parë

Reviews (0)