309 990 Lekë


Përshkrimi

 • Droni me 2 kamera, procesor te nje cilesie te larte
 • Kapni foto/ video ne evolucionin e kamerave dixhitale
 • Pajisur me telekomande, karikues, cante dhe 4 filtra ND
 • Regjistroni cdo filmim ne 46 minuta ne 15 km
 • Kap sinjale nga te gjitha drejtimet duke iu shmangur perplasjeve
 • Me sistem GPS per t'u kthyer ne piken fillestare
Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

Ka mbetur 1 ne stok

Referenca: 72198

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

21 produkte te tjere ne te njejten kategori:

- 1000 L
2 990 Lekë
3 990 Lekë
Shitur (26)
2 ne stok
- 6000 L
25 990 Lekë
31 990 Lekë
I disponueshëm
- 15%
167 442 Lekë
196 990 Lekë
1 ne stok
6 990 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
- 1000 L
SHITUR
5 990 Lekë
6 990 Lekë
Shitur (12)
Nuk ka me gjendje
26 250 Lekë
Shitur (1)
2 ne stok
5 990 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
5 990 Lekë
Shitur (13)
I disponueshëm
- 4000 L
27 990 Lekë
31 990 Lekë
Shitur (5)
I disponueshëm
86 625 Lekë
2 ne stok
117 600 Lekë
Shitur (1)
1 ne stok
15 225 Lekë
2 ne stok

Përshkrimi

 • Drone DJI Mavic 3FMC 

  Me ekran 1000 nits, procesor te nje performance te larte dhe transmision 15 km, droni Mavic 3 ofron nje kreativitet profesional

  Kapni imazhe ne cilesi te larte me kameran Hasselblad dhe shijoni cdo levizje me sensoret qe kapin informacione nga te gjitha drejtimet (omnidirectional)

  Cdo permiresim dhe levizje ne Mavic 3 ofron nje standard me te larte ne fotografine ajrore

  Levizni me Mavic 3 dhe perfitoni cilesine e imazhit me te mire qe kap cdo pamje nga lartesite

  Me transmision O3+ per kohezgjatje 46 minuta ne 15 km

  Teknologji e krijuar per precizion perfekt, ne framerate 1080p/ 60fps

  Me 2 kamera per mundesi te palimituara

  Kamera L2D-20c nga marka Suedeze Hasselbald me rezolucion 20 MP, duke ofruar nje hapesire dhe permasa kompakte

  Standardet rigoroze te markes Hasselblad me sistemin e lenteve 4/3 CMOS (lente pa pasqyra, te kembyeshme) aplikohen ne algoritmat dhe performancen e hardware dhe software, duke sjelle cilesine e imazhit ne nje tjeter nivel

  Me teknologjine VDAF per auto fokusim mbi cdo objekt

  Me ngjyra natyrale te ofruara ne realitet

  Perjetoni eksperiencen e ngjyrave te gjalla, kulmimi i nje tradite prej dekadash ne eksperiencen e fotografise per ngjyra te pastra, natyrale me vetem nje shtypje

  Perjetoni ekselencen ne kompleksitetin e ngjyrave, kalibrimin preciz per cdo piksel dhe sensorin me ngjyrat RGB per te prodhuar ngjyra reale pa asnje editim

  Sensori ne permasa te medha per imazhe te pastra dhe ne ambiente me pak drite

  Rrezja dinamike mundeson kapjen e hijeve, objekteve kryesore duke ruajtur pamjen vizuale me thellesi te objekteve

  Regjistroni video ne 5.1K, DCI 4K/120fps, Apple ProRes 422 HQ, 10-bit D-Log

  Kapni deri ne 1 miliarde ngjyra per shkallezime natyrale te nuancave te ngjyrave, per te ofruar fleksibilitet gjate editimeve

  Me kodaket Apple ProRes 422 HQ, me rezolucion 3772 Mbps

  Suporton SSD me kapacitet 1 TB, ne shpejtesi 10 Gbps per shpejtesi dhe kapacitet maksimal per te mbajtur punimet tuaja ne cilesi imazhi

  Aktivizoni Explore Mode per te punuar me TeleKameran

  Kapni cdo detaj, levizje dhe siguroni pamjet qe deshironi me kameran unike

  Mund te perdorni Telekameran per te kapur objekte qe jane shume larg, per te kursyer kohe dhe per te regjistruar nga distanca, pa penguar levizjet e objektit

  Telekamera ofron Hybrid Zoom deri ne 28 here

  Me sensor per siguri shtese

  Shijoni cdo fluturim, levizje te dronit pa asnje perplasje, duke siguruar kapjen e fotove me te mira te mundshme

  Sensoret me kend te gjere te pamjes funksionojne me motor kompjuterik ne performance te larte qe kap ne saktesi cdo pengese nga cdo drejtim

  Ne pjesen e perparme te dronit keni sistemin per kapjen e pamjes se siperme dhe horizontale dhe ne pjesen e poshtme keni kapjen e pamjeve te poshtme

  Me opsionin RTH te avancuar

  Fale GPS te instaluar do te gjurmohen levizjet dhe droni Mavic 3 do te percaktoje automatikisht rrugen e kthimit ne piken fillestare

  Shijojeni udhetimin me APAS 5.0

  Shtojini argetimin cdo fluturimi me Mavic 3

  Mavic 3 regjistron objektet nga te gjitha drejtimet dhe i anashkalon lehtesisht dhe shpejt

  Shijoni cdo moment dhe ne mjedise me pengesa dhe komplekse

  Ne paketim perfshihen: droni, telekomanda, karikues 65 W, 4 filtra ND (ND4/8/16/32 dhe ND64/128/256/512), canta per te vendosur aksesoret, fisha per lidhjen nga SSD e dronit me kompjuterin, dhe nje mbulues per dronin

  Video Demonstruese:

  Karakteristika te tjera te produktit:

  Shpejtesia maksimale e ngjitjes1 m/s (C), 6 m/s (N), 8 m/s (S)

  Shpejtesia maksimale e zbritjes1 m/s (C), 6 m/s (N), 6 m/s (S)
  Shpejtesia maksimale e fluturimit (ne nivelin e detit)

  5 m/s (C), 15 m/s (N), 19 m/s (S)

  Lartesia maksimale mbi nivelin e detit6000 m
  Koha e qendrimit pezull40 minuta
  Distanca maksimale e fluturimit30 km
  Shpejtesia maksimale e rezistences ndaj eres 12 m/s
  Kendi maksimal i perthyerjes25° (C), 30° (N), 35° (S)
  Shpejtesia maksimale ne levizje ne kend200°/s
  Temperatura e operimit-10° to 40° C (14° to 104° F)
  GNSSGPS + Galileo + BeiDou
  Hovering Accuracy RangeVertikale: ±0.1 m; ±0.5 m, Horizontale: ±0.3 m; ±0.5 m
  Kapaciteti i brendshem8 GB
  Lentet e kameras HasselbladFOV: 84°, Format Equivalent: 24 mm, Aperture: f/2.8 to f/11, Focus: 1 m to ∞ (with autofocus)
  Distanca e mbulimit ISOVideo: 100-6400, Imazhe te vendosura pezull: 100-6400
  Shpejtesia e kapjes se imazheve8-1/8000 s
  Permasat maksimale te fotos5280×3956
  Rezolucionet e videosApple ProRes 422 HQ
  5.1K: 5120×2700@24/25/30/48/50fps
  DCI 4K: 4096×2160@24/25/30/48/50/60/120*fps
  4K: 3840×2160@24/25/30/48/50/60/120*fps

  H.264/H.265
  5.1K: 5120×2700@24/25/30/48/50fps
  DCI 4K: 4096×2160@24/25/30/48/50/60/120*fps
  4K: 3840×2160@24/25/30/48/50/60/120*fps
  FHD: 1920×1080p@24/25/30/48/50/60/120*/200**fps
  Bitrate maksimal per videoH.264/H.265 Bitrate: 200 Mbps
  Formati i fotoveJPEG/DNG (RAW)
  Sensori i Telekameras1/2-inch CMOS
  Shpejtesia e kapjes se imazheve2-1/8000 s
  Lentet e TelekamerasFOV: 15°, Format Equivalent: 162mm, Aperture: f/4.4, Focus: 3 m to ∞
  Distanca e mbulimit ISOVideo: 100-6400
  Imazhe ne qendrim pezull: 100-6400
  Permasa maksimale e fotos qe kap Telekamera4000×3000
  Formati i fotos se TelekamerasJPEG
  Formatet e videos dhe rezolucionit te videos se TelekamerasMP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265), H264/H.265, 4K: 3840×2160@30 fps, FHD: 1920×1080@30 fps

  Karakteristika te sistemit suportues te rrotullimit te objekteve ne nje aks:

  Stabilizimi3 akse (kthim, rrotullim, hedhje)
  Levizja mekanike ne distance

  Kthim: -135° to 100°

  Rotullim: -45° to 45°

  Hedhje: -27° to 27°

  Levizja e kontrolluar

  Kthim: -90° to 35°

  Hedhje: -5° to 5°

  Shpejtesia maksimale e kontrolluar ne kthim100°/s

  Karakteristika te sensoreve:

  Ne levizje perpara

  Distanca e matjes: 0.5-20 m

  Distanca e detektimit: 0.5-200 m

  Shpejtesia efektive e sensoreve: Flight Speed ≤ 15m/s

  FOV: Horizontale 90°, Vertikale 103°

  Ne levizje prapa

  Distanca e matjes: 0.5-16 m
  Shpejtesia efektive e sensoreve: Flight Speed ≤ 12m/s

  FOV: Horizontale 90°, Vertikale 103°

  Levizje anesore

  Distanca e matjes: 0.5-25 m

  Shpejtesia efektive e sensoreve: Flight Speed ≤ 15m/s

  FOV: Horizontale 90°, Vertikale 85°

  Levizje per lart

  Distanca e matjes: 0.2-10 m

  Shpejtesia efektive e sensoreve: Flight Speed ≤ 6m/s

  FOV: Horizontale 100°, Vertikale 90°

  Levizje per poshte

  Distanca e matjes: 0.3-18 m

  Shpejtesia efektive e sensoreve: Flight Speed ≤ 6m/s

  FOV: Horizontale 130°, Vertikale 160°

  Karakteristika te videos:

  Frekuenca e operimit2.400-2.4835 GHz, 5.725-5.850 GHz
  Distanca maksimale e transmisionit

  2.400-2.4835 GHz; 5.725-5.850 GHz

  FCC: 15 km

  CE: 8 km

  SRRC: 8 km

  MIC: 8 km
  Antena4 antena, 2T4R
  Fuqia e transmetuesit2.4 GHz: ≤33 dBm (FCC); ≤20 dBm (CE/SRRC/MIC)
  5.8 GHz: ≤33 dBm (FCC), ≤30 dBm(SRRC), ≤14 dBm(CE)

  Karakteristika te baterise:

  Kapaciteti5000 mAh
  Voltazhi15.4 Volt
  Limiti i voltazhit gjate karikimit17.6 V
  Tipi i bateriseLiPo 4S
  Fuqia77 Watt/ ore
  Pesha335.5 grame
  Temperatura e karikimit5° to 40° C (41° to 104° F)

  Karakteristika te karikuesit:

  Fuqia hyrese100-240 V AC, 47-63 Hz, 2.0 A
  Fuqia dalese USB-CUSB-C: 5.0 V⎓5.0 A/9.0 V⎓5.0 A/12.0 V⎓5.0 A/15.0 V⎓4.3 A/20.0 V⎓3.25 A/5.0~20.0 V⎓3.25 A
  Fuqia dalese USB-AUSB-A: 5 V⎓2 A
  Fuqia65 Watt

  Karakteristika te telekomandes:

  Permasat maksimale te pajisjes se suportuar

  Gjatesia: 180

  Gjeresia: 86

  Lartesia:10 mm

  Temperatura e operimit0° to 40° C (32° to 104° F)
  Fuqia e transmisionit (EIRP)

  2.4 GHz:

  ≤26 dBm (FCC), ≤20 dBm (CE/SRRC/MIC)

  5.8 GHz:

  ≤26 dBm (FCC/SRRC), ≤14 dBm (CE)

  Jetegjatesia e baterise6 ore pa karikuar celuarin dhe 4 ore se bashku me karikimin per celularin
  Portat USBLightning, Micro USB, USB-C

  Permasat e produktit:

  Pesha: 895 grame

  Gjatesia diagonale: 380.1 mm

  Permasat e produktit te mbledhur pa helikat:

  Gjatesia: 221 mm

  Gjeresia: 96.3 mm

  Lartesia: 90.3 mm

  Permasat e produktit te hapur pa helikat:

  Gjatesia: 347.5 mm

  Gjeresia: 283 mm

  Lartesia: 107.7 mm

Specifikat

Marka DJI
Garancia 1 Vit

Produktet që keni parë

Reviews (0)