630 Lekë
700 Lekë

-10%Përshkrimi

Ky është një nga romanet më të suksesshme të Paolo Coelhos dhe një prej librave më të shitur në botë përgjatë këtij shekulli. Briliant në rrëfim, magjik dhe i thjeshtë në mënyrën sesi komunikon me lexuesin. Është një gjetje fantastike për dhurata për të dashurit apo miqt tuaj. Alkimisti nuk duhet humbur kurrësesi

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 33079

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

- 10%
720 Lekë
800 Lekë
I disponueshëm
- 10%
720 Lekë
800 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
- 10%
1 260 Lekë
1 400 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
Shitur (8)
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
Shitur (8)
I disponueshëm
- 10%
1 260 Lekë
1 400 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 125 Lekë
1 250 Lekë
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 10%
1 440 Lekë
1 600 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
- 10%
720 Lekë
800 Lekë
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 620 Lekë
1 800 Lekë
I disponueshëm
- 10%
720 Lekë
800 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 10%
1 260 Lekë
1 400 Lekë
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
Shitur (16)
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
I disponueshëm
- 10%
720 Lekë
800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
- 10%
1 440 Lekë
1 600 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 260 Lekë
1 400 Lekë
I disponueshëm
- 10%
900 Lekë
1 000 Lekë
I disponueshëm
- 10%
1 080 Lekë
1 200 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm

Përshkrimi

Ndodh që një herë në disa dekada të botohet një libër që ndryshon jetën e lexuesve të tij përgjithmonë.

Alkimisti është libri që tashmë mban statusin e romanit modern, por në thelb klasik.Në të përshkruhet një histori e shkëlqyer në thjeshtësinë dhe urtësinë e vet, historia e një bariu të ri andaluzian me emrin Santiago, i cili guxoi të udhëtonte nga vendlindja e tij, Spanja për në Afrikën e Veriut në kërkim të një thesari të fshehur te Piramidat e Egjiptit.

Gjatë rrugës takoi një grua të re cigane mjaft të bukur, një burrë që vetëquhej mbret dhe një alkimist, të cilët e ndihmuan Santiagon në kërkimin e thesarit të vet. Po cili ishte në të vërtetë ky thesar? Asnjë prej tyre nuk e dinte se për çfarë thesari bëhej fjalë, dhe vetë Santiago e kupton gjatë rrugës duke hasur pengesa nëpër shkretëtirë. Por ajo çka nisi si një aventurë djaloshare, përfundoi me mësimin se thesari gjendej pikërisht në shtëpinë e vet. E brishtë, ndjellëse dhe thellësisht njerëzore, historia e Santiagos është një testament i përjetshëm për të realizuar ëndrrat tona duke dëgjuar zërin e zemrës.

Produktet që keni parë

Reviews (0)