1 250 Lekë


Përshkrimi

Banorët e Litëll Hengëlltaunit e quanin edhe sot e kësaj dite Shtëpia e Ridëllve, edhe pse kishte kushedi sa vjet që familja Ridëll nuk banonte më aty. Ajo qe ndërtuar majë bregores që lartohej përmbi fshat: disa nga dritaret ishin të ngallmuara me gozhdë, çatisë i mungonin mjaft tjegulla dhe në ballinën e saj rritej urthi i egër. Fragment nga libri

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

I disponueshem

Referenca: 39254

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

11 produkte te tjere ne te njejten kategori:

800 Lekë
Shitur (2)
2 ne stok
800 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
800 Lekë
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
1 400 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (6)
I disponueshëm
800 Lekë
I disponueshëm
1 200 Lekë
I disponueshëm
900 Lekë
I disponueshëm
900 Lekë
I disponueshëm

Përshkrimi

Romani i katërt është strumbullari i rrëfimit në shtatë librat e aventurave të Harri Poterit. Harri, tashmë një magjistar adoleshent, dëshiron me gjithë zemër të largohet nga Dërslit e ligj dhe të shkojë në Kupën e Botës së Kuidiçit me Hermionën, Ronin dhe Uezlit. Ai ëndërron për Kërkuesen e Korbziut, Ço Çangun, dashurinë e tij... Dhe pastaj dëshiron të zbulojë hollësitë e ngjarjes madhështore, që pritet të ndodhë në Hoguorst, një ngjarje ku përfshihen edhe dy shkolla të tjera rivale të magjisë dhe një garë e fortë, që nuk ka ngjarë që prej njëqind vjetësh. Harri Poteri dëshiron të jetë një magjistar normal katërmbëdhjetëvjeçar. Por mjerisht, ai nuk është normal, madje as si magjistar. Dhe në këtë rast, ndryshimi mund të jetë vdekjeprurës.

Produktet që keni parë

Reviews (0)