2 000 Lekë


Përshkrimi

Nga autori i bestseller-it të njohur, Benjamin Franklin, kjo është biografia e pare e plotë e Albert Ajnshtajnit, qëkur të gjitha tezat e tij u bënë publike: Biografia e Isaacson-it na tregon se si imagjinata e tij shkencore i buronte prej natyrës rebele të personalitetit. Historia e mahnitshme e jetës së tij, është një dëshmi e lidhjes midis kreativitetit dhe lirisë.

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

Kanë mbetur 3 ne stok

Referenca: 33504

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

1 700 Lekë
Shitur (13)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 400 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 20%
960 Lekë
1 200 Lekë
4 ne stok
700 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
600 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (18)
1 ne stok
1 100 Lekë
Shitur (8)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 500 Lekë
Shitur (1)
1 ne stok
700 Lekë
Shitur (3)
2 ne stok
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 100 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 20%
1 200 Lekë
1 500 Lekë
3 ne stok
1 800 Lekë
Shitur (24)
I disponueshëm
1 600 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
4 ne stok
1 000 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (7)
3 ne stok
1 500 Lekë
Shitur (5)
1 ne stok
800 Lekë
Shitur (3)
2 ne stok
800 Lekë
Shitur (2)
2 ne stok

Përshkrimi

Vlerësime

“Walter Isaacson ka paraqitur Ajnshtajnin e vërtetë. Me një stil të rrjedhshëm dhe një vëmendje të mprehtë ndaj detajeve dhe saktësisë shkencore, Isaacson na çon në një udhëtim ngjitës përmes jetës, mendjes dhe shkencës së burrit që na ndryshoi këndvështrimin mbi universin”.

—Brian Greene, pedagog i fizikës në Columbia University, dhe autor i librit The Fabric of the Cosmos

“Ky është një libër i shkëlqyer intelektual. Duke thurur me mjeshtëri arritjet shkencore revolucionare të Ajnshtajnit, iniciativat e tij të shumta politike, jetën e ndërlikuar personale, si dhe personalitetin mahnitës, Isaacson e ka kthyer transformuesin e shekullit të njëzetë, në një fener për shekullin e njëzetenjë”.

—Martin J. Sherwin, bashkautor i American Prometheus, fitues i Çmimit Pulitzer në vitin 2006 për biografi

“Një libër tërheqës ... Këto janë disa nga idetë më të rëndësishme të së gjithë shkencës dhe ... Isaacson ... i paraqet me gjallëri dhe mendjehollësi”.

—Corey S. Powell, The New York Times Book Review

“I thellë, gjithëpërfshirës, i dhembshur”.

—John Updike, The New Yorker

Produktet që keni parë

Reviews (1)

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Pak teknik por shumë interesant

Është pak ndryshe nga biografitë e tjera sepse tregon shumë mbi teoritë e anjshtanjit që kërkojnë pak përqëndrim por paralelisht tregon shumë qartë tipin dhe jetën e tij. Ia vlen të lexohet nëse nuk e ke problem fizikën

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Pak teknik por shumë interesant

Është pak ndryshe nga biografitë e tjera sepse tregon shumë mbi teoritë e anjshtanjit që kërkojnë pak përqëndrim por paralelisht tregon shumë qartë tipin dhe jetën e tij. Ia vlen të lexohet nëse nuk e ke problem fizikën