1 000 Lekë


Përshkrimi

“Një libër që çdo udhëheqës botëror i së ardhmes – dhe së tashmes – duhet ta mbajë tek koka e krevatit.”

Lexo përshkrimin e plotë
Dergohet nga 3-48 ore

I ri

Kanë mbetur 4 ne stok

Referenca: 33501

Shto në Listën e Dëshirave

Porosit me 1 Klik

30 produkte te tjere ne te njejten kategori:

800 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (4)
2 ne stok
1 400 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 20%
960 Lekë
1 200 Lekë
4 ne stok
700 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
600 Lekë
Shitur (7)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (18)
1 ne stok
2 000 Lekë
Shitur (9)
4 ne stok
1 100 Lekë
Shitur (8)
I disponueshëm
700 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
800 Lekë
Shitur (1)
I disponueshëm
1 500 Lekë
Shitur (1)
1 ne stok
700 Lekë
Shitur (3)
2 ne stok
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 100 Lekë
Shitur (2)
I disponueshëm
- 20%
1 200 Lekë
1 500 Lekë
3 ne stok
1 800 Lekë
Shitur (24)
I disponueshëm
1 600 Lekë
Shitur (3)
I disponueshëm
1 200 Lekë
Shitur (1)
1 ne stok
1 000 Lekë
Shitur (4)
I disponueshëm
1 000 Lekë
I disponueshëm
1 000 Lekë
Shitur (7)
3 ne stok
1 500 Lekë
Shitur (5)
1 ne stok
800 Lekë
Shitur (3)
2 ne stok
800 Lekë
Shitur (2)
2 ne stok

Përshkrimi

“Një libër që çdo udhëheqës botëror i së ardhmes – dhe së tashmes – duhet ta mbajë tek koka e krevatit.”

— Robert Greene

“Rajani shpalos filozofinë jashtë auditorëve akademikë, duke e përçuar aty ku e ka vendin e vërtetë: në jetën tonë të përditshme. Ai ndihmon çdokënd për të trajtuar problemet me gjakftohtësi dhe kthjelltësi. Duke qenë manual për jetën, do t’i shfletoni faqet e këtij libri herë pas here dhe do të mësoni se si të kapërceni çdo pengesë dhe të zgjidhni çdo konflikt. Leximi i këtij libri është i domosdoshëm.”

—Jimmy Soni

“Fillimisht shfaqet Markus Aureliusi, pastaj Frederiku i Madh . . . dhe tani është radha juaj! Ky libër i mahnitshëm ju mëson se si të ndërtoni një jetë të mrekullueshme, duke përqafuar të gjitha pengesat dhe sfidat që ju dalin përpara.”

— Chris Guillebeau

“Përmes këtij libri tërheqës dhe përthithës, Rajan Hollidei hedh dritë të shndritshme dhe të fuqishme në rrugëtimin tonë të jetësor. Duke na demonstruar mënyrën se si dështimi, pengesa dhe frustrimi shndërrohen në avantazhe, ai ofron një sërë teknikash, të cilat mund t’i zbatojmë lehtësisht, me qëllim që të përmbushim ëndrrat tona. Lexojeni, mësoni prej tij dhe veproni me shpejtësi e vendosmëri!”  

— Nancy F. Koehn

“Sime shoqeje nuk i ndaheshin vështirësitë. Nevojitet praktikë (shpesh duke përjetuar edhe dhimbje) për t’i kapërcyer dhe për të arritur sukses. Ky libër është një udhërrëfyes – pikërisht për këtë gjë.”  

— James Altucher

“Ky libër do të ishte një manual i përkryer për xheditë – protagonistët e filmit “Star Wars’. Libri i Rajan Hollideit ‘Pengesa është rrugëdalje’ filtron në formë të koncentruar teknikat e përjetshme për aftësinë e përmbajtjes, ashtu siç janë aplikuar me efekt të jashtëzakonshëm nga filozofë, luftëtarë dhe inovatorë, të tillë si Aleksandri i Madh, Markus Aureliusi apo Stiv Xhobsi. Duke ndjekur këto parime, do të revolucionarizoni jetën tuaj! Siç shkruan z. Hollidei: ‘Është e thjeshtë, por nuk është e lehtë.’ Lexojeni këtë libër!”  

—Steven Pressfield

“I farkëtuar me mjeshtëri! Kushdo që dëshiron të përmirësohet, duhet ta lexojë këtë libër.”

— Kamal Ravikant

“I frymëzuar nga Markus Aureliusi dhe konceptet e stoicizmit, Rajan Hollidei ka shkruar një libër të mrekullueshëm, pavarësisht moshës së tij relativisht të re. Na mëson se si të përballemi me vështirësitë e jetës dhe se si të transformojmë situatat negative në eksperienca pozitive. Është një libër i jashtëzakonshëm.”

— Frederic Block

“Rajan Hollidei na tregon se si të nxjerrim në pah anën më të mirë të vetes sonë. Shumë njerëz e kalojnë jetën duke u munduar të shmangin pengesat. Hollidei vë në dukje gabimin e rëndë të këtij stili jetese dhe ofron filozofinë e stoikëve, udhëzimet e pavdekshme të të cilëve na mësojnë se duhet të guxojmë dhe të kapërcejmë vështirësitë, me qëllim që të triumfojmë.”

— Sharon Lebell

Produktet që keni parë

Reviews (2)

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

pikerisht kur duhej

kete liber e kam lexuar pikerisht atehere kur duhrej, ne nje periudhe te veshtire ku cdo moment dukej sikur kishte vetem pengesa, dhe sapo pash kete liber e bleva dhe nuk u zhgenjeva. Tregon shume qarte per konceptin stoik te menyres si e mendonin dhe vepronin njerezit si marcus aurelius etj shume me te rinj.


stoicizmi nuk eshte per kete kohe

ne jemi mesuar ti kemi te gjitha gati; edhe parate, edhe pushtetin edhe shkollen. ky liber do te bezdise shumekend nga ata qe i duan gjerat taze; aq me teper kur po jetojme epoken e konsumizmit dhe spektaklit. rruga qe na sugjeron autori eshte tejet e lodhshme per kete kategori, prandaj do te hase shume pengesa. Ndersa ata qe e shohin jeten si lufte, dhe i arrijne sukseset me mund dhe gjak, do ta duam shume kete liber.

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

pikerisht kur duhej

kete liber e kam lexuar pikerisht atehere kur duhrej, ne nje periudhe te veshtire ku cdo moment dukej sikur kishte vetem pengesa, dhe sapo pash kete liber e bleva dhe nuk u zhgenjeva. Tregon shume qarte per konceptin stoik te menyres si e mendonin dhe vepronin njerezit si marcus aurelius etj shume me te rinj.


stoicizmi nuk eshte per kete kohe

ne jemi mesuar ti kemi te gjitha gati; edhe parate, edhe pushtetin edhe shkollen. ky liber do te bezdise shumekend nga ata qe i duan gjerat taze; aq me teper kur po jetojme epoken e konsumizmit dhe spektaklit. rruga qe na sugjeron autori eshte tejet e lodhshme per kete kategori, prandaj do te hase shume pengesa. Ndersa ata qe e shohin jeten si lufte, dhe i arrijne sukseset me mund dhe gjak, do ta duam shume kete liber.